Minneord. Einar Johan Aasen.

Einar fant veien til klubben vår i 2010 og var en av stifterne til det som ble Idrettslaget Flystua – Oslo og Omegn Modellflyklubb i 2012. Han var en allsidig og dyktig luftsportsutøver: Seilflyger, Modellfly bygger og flyger, og i særklasse dyktig til å lage perfekte utstillingsmodeller til sin omfattende samling.
Einar gjorde en formidabel innsats over flere år som leder i Flyplasskomitéen for klubbens arbeide for å få vår egen idrettsplass og hadde også andre verv i klubben.
Han var maskiningeniør fra NTH og var i ledende stilling i fabrikken Fundo inntil den ble solgt til utllandet. Her ble han hentet inn som konsulent til Kina da produksjonen ble flyttet dit hvor han fikk utnyttet sine kunnskaper i sin pensjonist tilværelse. Hans tekniske kunnskaper kom også hans venner og kubben tilgode.
Einar tapte kampen mot kreften og ble 73 år. Vi vil savne ham og våre tanker går til Åshild og hans familie.

Einar blir Bisatt fra Holmenkollen Kapell. Tirsdag 11.06. Kl. 14.00.

Idrettslaget Flystua – Oslo og Omegn Modellflyklubb.

Ragnar Olsen.